קורס חשמלאים – הקדמה קצרה לקורס, כמה זמן נמשך, מחירים, מה לומדים וכו'

אחד הקורסים המקצועיים הפופולאריים ביותר הוא קורס חשמלאים. מדובר בקורס אשר נלמד בלא מעט בתי ספר מקצועיים וכן במכללות מקצועיות. קיים ביקוש לקורס זה בקרב צעירים רבים, שכן הם יכולים בעזרת תעודת חשמלאי, הן לעבוד בתחום כעצמאיים והן להשתלב בחברות שונות, בין אם מדובר בחברות בנייה ובין אם מדובר בחברות בתחומים שונים במשק, כולל בעולם ההייטק.

כשמדברים על קורס מסוג כזה, חשוב לזכור, יש סוגים שונים של קורסים, החל מקורס חשמלאי מעשי, קורס חשמלאי ראשי, קורס בודק חשמל ועוד. הבסיס של הקורסים הוא דומה, במובן הזה שהוא כולל הן חומר תיאורטי והן חומר מעשי, כמובן שכל החומר מתעסק בעקרונות החשמל, הן הביתי והן התעשייתי. ההבדלים בין הקורסים נובעים, הן בכך שבשביל להיות חשמלאי מסוג מסוים, צריך לעבוד מספר שנים בתור חשמלאי מסוג אחר, וכן, גובה המתח בו ניתן להשתמש, הוא שונה.

מה לומדים במסגרת הקורס

קורס זה כולל, כאמור, חומר תיאורטי ומעשי. בחומר התיאורטי לומדים את כל עקרונות החשמל, מדידות, שירטוטים, מערכות פיקוד, וכן כללי בטיחות, חוקים ותקנות. בחלק המעשי לומדים כיצד לעבוד עם חומרים וכלי עבודה שונים, מבצעים עבודות חשמל ועובדים עם מתקנים מסוגים שונים.

כמה זמן נמשך הקורס

הקורסים נמשכים בין שנה לשנתיים, תלוי בסוג הקורס ותלוי במקום. מרבית הקורסים לא נמשכים יותר משנה. הם כוללים מבחני סיום שרק אם עוברים אותם אפשר לקבל רישיון לעסוק בתחום.

מי יכול להתקבל לקורס?

תנאי הקבלה עומדים על פי רוב על 12 שנות לימוד וכן אנשים עם רקע מסוים בתחום. המטרה היא להכשיר דור של חשמלאים שיוכלו לעסוק במקצוע או להתקדם הלאה לקורסי המשך, כגון חשמלאי ראשי, קורס חשמלאי מתח גבוה ועוד. הכל תלוי ברמת ההכשרה ובסוג העבודה של התלמידים.

כמה זה עולה?

עלות קורס חשמל יכולה להשתנות בהתאם למשתנים שונים, דוגמא, היכן נערך הקורס ומה הוא כולל. על פי רוב הקורס עולה אלפי שקלים, כאשר צריך לזכור, ניתן להשתמש במענק הצבאי לצורך תשלום וכן במלגות שונות.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*