תואר שני במנהל עסקים – האם זה תואר הכרחי ואיפה כדי ללמוד אותו

במשך שנים רבות, למדנו שתואר ראשון יכול להספיק לנו בשביל להתקבל לעבודות שונות וליהנות מקידום מתפקיד מעת לעת. בשנים האחרונות, בגלל האינפלציה הרבה שיש בתארים אקדמיים ובפרט בתואר ראשון, אזי שתואר אחד כבר לא מספיק בשביל להתקבל למקומות עבודה מסוימים ובטח לא בשביל להתקדם לתפקידים בעלי משמעות.

ישנם מקצועות מסוימים אשר לא מעט צעירים וצעירות נרשמו אליהם מתוך כוונה לשלב אותם עם מקצועות נוספים, למשל מנהל עסקים. לא מעט צעירים בחרו במשך השנים ללמוד תחום זה לצד תחומים אחרים, מתוך כוונה לרכוש כלים שיכולים לעזור להם בתחום של הניהול ובתחום העסקי. מי שבחר להתמחות בתחום באופן נרחב יותר, פנה למסלול של תואר שני במנהל עסקים. תואר זה מקנה גם כלים מחקריים בתחום, כפי שנהוג בכל תואר שני בכל תחום שהוא, אך גם מאפשר התמחות בתחומים ספציפיים שקשורים למנהל עסקים, בין אם זה בתחום של ניהול מקומי או בינלאומי, שיווק ופרסו, תקשורת, ניהול מערכות גדולות ועוד.

בעזרת תואר שני במנהל עסקים אפשר כבר גם להתקבל למקומות עבודה רבים, גם ליהנות מאפשרות של קידום לתפקידים שונים, וכן לגשת למכרזים בשירות הציבורי או בכל מקום אחר.

איפה מומלץ ללמוד תואר שני במנהל עסקים

צריך לומר, אם תואר ראשון בתחום זה אפשר ללמוד במגוון רחב של מוסדות לימוד, אז באופן טבעי, הלימודים בתחום זה במסגרת תואר שני נערכים בפחות מקומות. לא כל מקום מקבל אישור ללימודי תואר שני, ולא כל מקום יכול להחזיק צוות הוראה וכיתות לשם כך. מי שרוצה להירשם לתואר שני במנהל עסקים, יכול לעשות את זה באחת האוניברסיטאות הגדולות, וכן במכללות או בתי ספר ברמה גבוהה. בין אם זה הבינתחומי בהרצליה ובין אם זה האקדמית תל אביב יפו או מרכז פרס ועוד שורה של מוסדות.

חשוב לומר, דרישות הקבלה לתואר הן מאוד גבוהות, לא כל אחד יכול להתקבל, ולכן מי שמעוניין להירשם לתואר שני, חייב להכיר בדרישות ולעמוד בהן.

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*