תואר שני בהנדסת חשמל – 5 המקומות המומלצים ביותר ללימודים

כשאנחנו מסיימים תואר ראשון במקצוע מסוים, אנחנו מחפשים מה לעשות, האם לצאת לשוק העבודה ולנסות להשתלב בו או שמא להמשיך באקדמיה אל לימודי תואר שני. האופציה הזאת, תאפשר לנו בעתיד להשתלב בשוק העבודה בצורה שונה, אולי אפילו באופן יותר מתקדם, עם שכר גבוה יותר.

דוגמא טובה לכך הוא תואר שני בהנדסת חשמלאשר בדומה לתחומי לימודי תואר שני אחרים כמו הנדסת תעשייה וניהול, הרי שגם כאן אנחנו יכולים אפשרויות להתמקד בתחומי התמחות שונים, ספציפיים, בעזרתם אנחנו נוכל להשתלב בתפקידים שונים, מאוד ממוקדים, וייתכן שגם הרבה יותר מתקדמים מאשר תפקידים אחרים, כלליים, כאלה שמספיק עבורם תואר ראשון.

על מנת להפיק את המקסימום מלימודי תואר שני, בין אם מבחינה אקדמית ובין אם מבחינה מקצועית, הרי שאנחנו צריכים להירשם אל מסלול לימודים במוסד רציני, מוסד מומלץ, אשר יכול לספק לנו את כל מה שאנחנו צריכים במסגרת לימודי התואר

שלושה פרמטרים עיקריים שיכולים להשפיע על הבחירה שלנו:

ראשית, תוכנית הלימודים. עלינו לבחון מה היא כוללת, אילו מסלולים יש בה, באילו התמחויות אנחנו יכולים להשתלב.

שנית, מי המרצים במסלול, איזה ידע וניסיון מקצועי ותיאורטי עומד לרשותם.

שלישית, מה האפשרויות להתקדם בואר, האם ניתן לעשות דוקטורט, האם ניתן לבצע פרויקטים שונים שיכולים להוביל לתהליכי עבודה שונים.

מקומות מומלצים ללמוד בהם תואר שני הנדסת חשמל

אוניברסיטת בר אילן – האוניברסיטה נחשבת לאחת המקומות הטובים ביורת בישראל ללימודי הנדסת חשמל, ניתן לשלב את התואר עם תחומים נוספים וכן למצוא תוכניות שונות, כולל תוכניות לימוד עם תזה.

אוניברסיטת באר שבע – גם כאן מדובר על אוניברסיטה שנחשבת בתור מוסד מאוד מתקדם בתחום, אשר מציע מסלולים ייחודיים, כולל מסלול עם תזה.

אוניברסיטת תל אביב – התואר באוניברסיטה כולל מספר אפשרויות התמחות אשר ניתן להירשם אליהם בהתאם לציוני תואר ראשון.

אורט בראודה – במסגרת המכללה ניתן ללמוד תואר שני בהנדסת חשמל, כולל שילוב עם מסלולים נוספים. המסלול איננו כולל תזה.

מכללת סמי שמעון – מדובר באחת המכללות הגדולות בתחום ההנדסה בישראל, ועל כן אפשר למצוא מסלולים מגוונים ללימודי תואר שני גם בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*