מחשבים ניידים – הכלי החשוב ללימודים

High angle of unrecognizable relaxed male sitting in armchair with legs on stool and browsing laptop with black screen at home

פעם, לפני שסטודנטים עמדו להתחיל את שנת הלימודים הם פנו אל חנויות כלי כתיבה בשביל לקנות מחברות, כלי כתיבה, קלמרים וכל מה שנדרש להם בשביל שיוכלו לכתוב סיכומים בשיעור. היום הם צריכים בסך הכל מכשיר אחד והם מסודרים. מחשב נייד. מרבית הסטודנטים בכל המקצועות והתחומים, מעדיפים להשתמש במחשב נייד בזמן הלימודים, ולא להשתמש במחברות או דפדפות. זה מאפשר להם לכתוב את החומר בצורה הרבה מסודרת ונעימה לעין, זה גם מאפשר להם להעביר את החומר מאחד לשני (מה שמאפשר גם חלוקה של כתיבה בין התלמידים), ובאופן כללי זה מספק להם הרבה יותר אפשרויות, כולל חיפושים מקורות ורפרנסים שונים בזמן השיעור או בין השיעורים.

כידוע, בשני העשורים האחרונים אנחנו יכולים לראות התקדמות עצומה בתחום של מחשבים ניידים. ישנם יותר דגמים וסוגים, הרבה יותר חברות נכנסו לתחום. רבות מהן מעדיפות להתמקד בייצור ושיווק מחשיבים ניידים על חשבון מחשבים נייחים, אשר בעבר שלטו בתחום וכיום נמצאים הרחק מאחור. בין הדגמים הנפוצים ביותר, אפשר למצוא גם סוגים של מחשבים ניידים אשר מותאמים ספציפית לסטודנטים. מדובר במכשירים זולים יותר, מתוך כוונה שהם יהיו מותאמים ליכולות הכלכליות שעומדות לרשות הסטודנטים, אך מעבר לזה, מדובר במחשבים הרבה יותר קלים, הן מבחינת משקל והן מבחינת מאפייני חומרה שונים. המטרה היא לספק מחשב נייד לסטודנטים על פי הצרכים הסטודנטיאליים שלהם ולא מעבר לכך.

רכישת מחשב נייד מומלץ, כולל עבור סטודנטים, צריכה להתבצע על פי פרמטרים שונים. מאחר וישנם לא מעט דגמים כאמור, ישנן חברות שמייצרות סדרות שונות שיכולות להתאים לכל סטודנט וסטודנטית, אזי שצריך לבחון היטב את המאפיינים של כל מחשב וכמובן את הצרכים האישיים, בטרם מחליטים מה לקנות. לפני שנציג שורה של נקודות שצריך לבחון, חשוב לומר, מוטב לבצע את הרכישה מספר שבועות לפני תחילת הלימודים, זאת על מנת להגיע ליום הראשון באוניברסיטה עם המחשב, אחרי שהתרגלנו לעבוד איתו. חשוב לציין, ישנן חנויות וחברות שמספקות מחירי מבצע והנחה לפני תחילת שנת הלימודים. מוטב לבדוק את העניין, על מנת שלא תצטרכו לשלם מחיר מלא.

מה צריך לבדוק לפני שרוכשים מחשב נייד ללימודים

הכלל הראשון הוא, לבדוק איזה מחשב יכול לשרת אותנו בתחום הלימודים שלנו. מרבית המחשבים הניידים יכולים לשרת את מרבית הסטודנטים במרבית המקצועות. אך ישנם מקצועות שדורשים מחשבים ניידים ספציפית. למשל, מי שעוסק במקצועות העיצוב והגרפיקה, יעדיף לא לרכוש מחשב נייד רגיל אלא מחשבים של חברת אפל, שמיועדים לכך. לכן חשוב לבדוק עד כמה המחשב מתאים לתחום הלימודים, בין אם זה מבחינת יכולות חומרה, תוכנה, ביצועים ואמצעים אחרים.

על מנת לבחון את הנקודות הנ"ל יש לבדוק את המפרט שלו, סוג מעבד, זיכרון פנימי, זיכרון דיסק קשיח ומאפיינים אחרים שיכולים להשפיע על התפקוד שלו.

הכלל השני הוא, יש לבדוק עד כמה המחשב נוח לשימוש בזמן הלימודים. זה נכון לגבי המשקל שלו, זמן פעולה ללא חיבור לחשמל, נוחות השימוש מבחינת המקלדת, המהירות בה הוא עולה ופועל, ופונקציות אחרות שיכולות להיות חיוניות בזמן הלימודים.

הכלל השלישי, יש לבחון את גודל המסך והאיכות שלו (רזולוציה). זאת על מנת שגם יהיה אפשר לראות בצורה נוחה וגם מבחינת גודל ומשקל. הגדלים נעים בין 13.3 אינץ' ל-17.3 אינץ'. היום אפשר למצוא מחשבים שכוללים גם מסך מגע.

הכלל הרביעי, יש לבחון את החיבורים השונים שיש במכשיר, בין אם זה חיבורי USB, HDMI וכן חיבורים אחרים.

הכלל החמישי, חשוב לבדוק את כל הנושא של אחריות ושירות למחשב.

1 Comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*